Svendsen zvítězil po dramatu

NOVÉ MĚSTO MORAVE. Jubilejní 10. titul mistra světa Svendsen rozhodli rozhodci na základě analýzy cílové fotografie. V cíli byl o několik milimetrů před obhájcem loňského zlata Francouzem Martinem Fourcadeom, třetí skončil Rus Anton Šipulin. Nejlepší slovenský hráč ve startovním poli byl Matej Kazar na 29. místě.

Už po kilometru Martin Fourcade zlikvidoval osemsekundový náskok vítěze sobotního sprintu Svendsen a dvojice nejlepších biatlonistů aktuální sezóny společně přišla na první střeleckou položku vleže. Nor střílel rychleji, ale obhájce titulu z loňského šampionátu v německém Ruhpoldingu ho opět velmi rychle doběhl a zavěsil se do jeho stínu.

Druhý záběr znovu při světle M.Fourkade jednou zaváhal, Svendsen byl opět sto procent. Na čele byl sám, nejbližší pronásledovatelé byli asi 13 sekund od sebe. Koncert norského biathlonistu se nezastavil na třetí položce – první v stánku. Ze skupiny za ním se podařilo všech pět záběrů bez chyb, jen slovinský Jakov Fak. Svendsen se rozrostla téměř 20 sekund.

Jeho první zmeškaný cíl byl až osmnáct v pořadí. V době, kdy kriminální okruh vyrazil, soupeři vyloučili svou výhodu. Na 11. kilometru byla přední skupina čtyř závodníků a načrtla hektický závěr.

Měl štěstí ve Svendsenu, který se ve správném okamžiku podařilo kopnout špičku lyže, aby se fotka chytila ​​jako vítěz.Bronz si v duelu dvou ruských biatlonistů vybojoval mladší bratr slovenské reprezentantky Anastasie Kuzmínovo Anton Šipulin.

Pro 27-letého Svendsen je to jubilejní desátá zlatá medaile z MS v kariéře. V historických tabulkách medailistů se s bilancí 10 zlatých – 4 stříbrné – 1 bronzová medaile posunul už na 4. místo. Před ním jsou už jen takové legendy jako jeho krajan Ole Einar Björndalen (18-11-9), Frank Luck (11-5-4), který v 80. a 90. letech minulého století reprezentoval i bývalou Německou demokratickou republiku i společné Německo , A Alexander Tichonov z bývalého SSSR. Výsledky

1. Svendsen (Nor.) 32: 35,5 min (1 trestný okruh),