Staňa o prohře s Finskem: Herne jsme byli lepší, zůstává pozitivní nálada

HELSINKI – Pro slovenského reprezentačního gólmana Rastislava stanu bylo po sobotním zápase s Finskem na hokejových mistrovství světa v Helsinkách (0: 2) jen slabou náplastí na prohru ocenění pro nejlepšího hráče. Košický rodák několikrát podržel tým, ale jedné tečovaný střele a další dorážce nedokázal ani on zabránit.

Mužstvo se na svou jednotku mohlo spolehnout. Na opačné straně ocenili stejně brankáře Anttiho Raantu.

“Prohra velmi mrzí. Měli jsme výborný start, utvořily jsme si šance , ale nepadlo nám to. Naopak Finové dokázali skórovat prakticky z první šance a dostali se na koně. Bojovali jsme a chtěli jsme vyrovnat.Bez branek se však nedá vyhrát, “ konstatoval Rastislav Staňa.

Slováci mohli po první třetině vést, a to i vyšším rozdílem, ale realitou byl opak – prohrávali 0: 1. nehráli však ustrašeně a také v dalším průběhu se drželi svých taktických záměrů. “Po dlouhém čase jsme byli herny lepší než Finové. Předpokládali jsme, že domácí po ztrátě bodu s Němci budou trochu nervózní, co se i potvrdilo. Naše snahy pohřbili nevyužité šance. Pokud bychom po první třetině vedli 3: 0, málokdo by se divil. Opravdu škoda, “ truchlil Staňa.

Gólmana ve službách CSKA Moskva překonali jen Aaltonen a Kontiola. ” Při prvním Fin tečoval střelu. Puk mi šel na lapačku, na změnu směru jsem nestihl zareagovat. Už se s tím jen velmi těžko dalo něco dělat.Po gólu jsem se snažil být nadále pozitivní, jelikož kluci hráli vpředu skvěle. Při druhém gólu se Finovi zlomila hůl, střela neměla razanci a puk neletěl daleko od mého betonu. Soupeř dokázal dorazit puk za moje záda, cítil jsem jeho let pod ramenem, “ popsal důležité momenty.

Slováků čeká v pondělí klíčový duel s Němci o play-off. Případné vítězství nasměruje tým blíže k čtvrtfinále. “Už s Finy jsme mohli získat alespoň bod. Věřili jsme si a měli jsme na nich. Nemuseli jsme, ale mohli jsme. S Němci už budeme muset. V mužstvu zůstává pozitivní nálada. Tým má potenciál, abychom Německo zdolali, “ dodal Rastislav Staňa.