Slovan udělal perfektní otočení: Dramatická souboje s Medveschakem rozhodla o poslední třetině

BRATISLAVA – Hokejové mistři Slovan Bratislava vyhrál 3: 2 v neděli KHL doma zápas zápas proti chorvatskému klubu Medveschak Záhřeb.

“Vítězové” vyhrál gól 42 sekund před koncem střediska Marek Viedenský, který dorazil do branky Lukáše Kaspara.Z úvodní pětizápasové domácí série v základní části tak vytěžili “hajní” šest bodů, když si připsali dvě výhry a tři prohry.

Úvodní třetina přinesla rozháraných hokej, zejména domácí Kopli na nepřesnost.Dalo by se zaplatit, ale před samotným gólem Slovan Jämtin nedosáhl průsmyku Gílilí. V 9. minutě měl Nagya dobré příležitosti otevřít Saarinen a Mertl, ale oba chyběli. V 12. minutě dostal obránce Sersen za seknutí soupeře trest na 5 min + do konce utkání a “hajní” hráli dlouhé oslabení. Hráči v Medveschaku využili výhody 56-ti sekundy, když jejich debut Brusta porazil Kvapil – 0: 1. Říhovi svěřenci kontrovali v oslabení, nejprve situaci 2 na 1 vyřešil Jeglič ranou, která pouze těsně minula branku a vzápětí ujel hostům i Kašpar, jeho pokus v poslední chvíli zblokoval vracející se Genoway.Slovan oslabení ustál, po jeho skončení měl příležitost na vyrovnání Nagy, proti byl však Krošeljov beton.

Druhé dějství začali slovanisti mnohem aktivněji a Než byl Horsham náhle zaneprázdněn. V 26. minutě přišli hosté o Brule, který inkasoval za úder do hlavy a krku trest na 5 min + do konce utkání a putoval stejně jako Sersen předčasně pod sprchy. Dlouhatánské přesilovku však zahráli bídně, brankář Krošelj působil sebejistě a střely z dálky v pohodě kryl, největší příležitost měl paradoxně útočník Záhřebu Glumac, jehož vychytal Brust. Slovan si opět vytvořil šanci až v oslabení, při vyloučení Nedorosta se dostal do samostatného úniku Kašpar, ale svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce.Na druhé straně byl blízko ke gólu Genoway, puk po jeho pohotové dorážce poskakoval po horní tyč. Slovan si začal produkovat šance, ale stále hořel v koncovce, v 35. minutě zahodil tutovka po Krížna přihrávce Vídeňského Surový, v závěru třetiny orazítkoval tyč Kašpar.

Třetí část odstartovali slovanisti dobývání soupeřovy branky, vše směřovaly na Krošelja , Ale první rakety a zastávky hravě pokryté. V 49. min dostali domácí šanci hrát přesilovku 4 na 3, Říha si před ní vybral time out a připravil pro své svěřence správnou taktickou schéma. Domácích vykoupil ze střelecké mizérie Barker, který od modré čáry propálil dělovkou vše, co mu stálo v cestě. O 34 sekund už slovanisti vedli, po švarný zavezení puku namířil přesně zpoza kruhů Nedorost.Medveščak po tomto okamžiku vrhl všechny síly do útoku a necelé 5 minut před koncem třetí třetiny se dočkal vyrovnání. Smoleňákovy rally byly před Brust Mertl – 2: 2. Domácí však nakonec brali všechny tři body, 42 sekund před koncem zařídil triumf Vídeňský.

Miloš Říha, trenér Slovanu: “Konečně jsme zvítězili, konečně se nám podařil udělat obrat. Hrálo se nahoru – dole, nevyužili jsme pětiminutovou přesilovku, ale v závěru jsme uspěli při hře 4 na 3 a otočili skóre, což nás uklidnilo. Po vyrovnávacím zásahu jsme se naštěstí nezalekli a dovedli duel do vítězného konce. Jsem rád, že jsme vyhráli, že se to trochu uklidní. Na tripu bychom měli být už kompletní. “

Gordie Dwyer, trenér Medveščak: ” Věděli jsme, že to bude pro nás těžký test.Slovan má velmi dobrý útočný tým, dobrý brankář. Věděli jsme, že musíme proti němu hrát inteligentně a tvrdě. Líbilo se mi, jak kluci bojovali, snažili jsme se a posunuli dopředu, oba týmy měly šanci vyhrát tuto hru. Bohužel jsme jeli prázdní. “

Miloš Říha trénuje po třech dnech volného času na první letošní” výlet “, který začíná v 18:30 SEČ Souboj o dvojitého šampióna Dinamo Moskva.