Pomóc dziecku na pierwotnym etapie łatwo

Pomóc dziecku na pierwotnym rzucie łatwo. Wystarczy podać wysoko pierwszy : “a-a-arbuz”. “p-p-ręka”. “kaczka-a-a”, itp. Istnieje wiele gier, które przyczyniają się do wzroście u niemowlęcia słuchu. To “Złap dźwięk”, kiedy dziecko klaszcze w garści, kiedy słyszy określony dźwięk. “Wymyśl słowa na hałas”- kto już pamięta słów podejmujących się na typowy dźwięk. “Łańcuch słów”, gdy ten dźwięk poprzedniego sygnału jest skłonną następnego: arbuz – ząb – litera — akwarela….

Podobają mi się te atrakcje, ponieważ w nich można nawiązać pracować dosłownie z 2-letniego wieku. Wszyscy, działając z dzieckiem sprawdzamy go: “Jak krzyczy kot?”, “Oraz jakże gra ciągnik?”- p-p-p. “Oraz jako szumi wiatr?”- ćśśś. Także oczywiście mocno. I jeszcze mi się podoba to, że na owe rozgrywki nie trzeba oddzielnie poświęcić czas. Ważna w nich brzmieć podczas spacerów, nawet idąc do przedszkola ewentualnie z niego.

Szczególnie tak ta strategia krzyżuje się z odmianami w dziecka. Do czasu wzięcia do szkoły wszystkie wady wymowy winnym stanowić usunięte, ponieważ dziecko oraz kształtować będzie oczywiście, gdy rozmawia. Jeśli, na wzór, wychowujemy dziecko dobrze wymawia dźwięk “Sz”, możemy skupić jego wskazówkę na aktualnym głosu. Wprowadzamy się wyrzucać go w odmiennych słowach, w jakich znajduje się on w innych znaczeniach słowa. Dziecko słyszy uchem, że pewien także ów jedyny głos jest w odwrotnych słowach. I wspominamy mu, że gdy budynki w architekcie z klocków, tak i zobowiązania gromadzą się z dźwięków.

Gra tym, jeżeli dziecko nieprawidłowo wymawia, powiedzmy, dźwięk “Z”, to może ma trudności w wymowie wszystkich sizzling lub dźwięków. Ponieważ proces ich treść istnieje specjalnie zbliżony. A to, uwagę zwraca teraz kilka bliskich dźwięków. Dziecko na zmysł oblicza się je wyróżniać.

To istnieje stanie nauki czytania. Ponieważ dziecko, jakie na ucho określa dźwięki i słyszy ich pór w charakterze, widać je wyróżnić i krzyczeć, wystarczy jedynie pokazać ikony-litery, dodatkowo więc od razu, za parę dni zacznie czytać. Będzie toż wysoce kolorowe — skoro w jednostce stanowi teraz suma jest uporządkowane. On sensie, że gdyby za dźwiękiem P idzie dźwięk Oraz następnie, oddaje się, iż uważa RAKA. Obecnie mu wyjątkowo pomysłowe natomiast wówczas zauważyć. Składany litery, jak zwykłe puzzle. Odkrywać nowe słowa, przestawiając litery. Pracując chociaż ostatnimi trzema literami, zdecydowanie się go pobierze także RAK, i KONSEKWENCJI, i ARC. To niecodzienne obciążenie dla dzieci. z nim wraz, wymyśl słowa otwierające się na aktualne skróty. Bądź oryginalny i graj się z dzieckiem do słynnej radości. Wtedy dziecko nie będzie uciekać od zajęć, a będzie do nich jechać.

Natomiast to już motywacyjne przygotowanie dziecka do teorie w nauce. Jakże powszechnie można zrozumieć z rodziców, jacy wybierają dodać swojego chłopaka lub córkę na zajęcia piszące do szkoły: “pójdziesz do nauki, to się dowiesz….” “W metodzie wówczas będzie pracować…”. Co mamy w ostatni rób?- Obawy szkoły i niechęci tam iść. Wstrętu do czynności poznawczej, z jakim powiązane są nieciekawe duże i subtelne zajęcia. Negatywne opinie dorosłych o produktach przeprowadzonego zlecenia

Zobacz również: dywaniki dla dzieci