Mexičané to opět dokázali: Ve finále Gold Cupu rozdrtili Jamajku a vyhráli turnaj!

PHILADELPHIA – Fotbalisté Mexika se staly posedmé v historii vítězi Gold Cupu, šampionátu Severní a Střední Ameriky a karibské oblasti.Ve finále ve Philadelphii zdolali před 68 930 diváky výběr Jamajky 3: 1.

Za Mexiko skórovali Andrés Guardado, Jesús Corona a Oribe Peralta.V dresu Jamajky, která v semifinále zdolala největšího favorita z USA a stala se prvním finalistou z karibské oblasti, se prosadil jen Darren Mattocks. Mexičané se 9. října setkají v Pasadeně na stadionu Rose Bowl s Američany, kteří vyhráli Gold Cup v roce 2013, o místenku za zónu CONCACAF na Konfederační pohár FIFA 2017 v Rusku.

Mexiko začalo finále ofenzivně a po půlhodině hry šlo po volej Guardado do vedení. Byl to jeho šestý gól na turnaji. O jeden více dal Američan Clint Dempsey, který získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce. Guardado dostal po zápasu Zlatý míč pro nejlepšího hráče Gold Cupu. V úvodu druhého poločasu pojistil vedení Corona a po hodině hry přidal další zásah Peralta. Jamajčané korigovaly výsledek v 80.min.

Výsledek nedělního finále Gold Cupu ve fotbale ve Philadelphii:
Jamajka – Mexiko 1: 3 (0: 1)
Góly: 79. Mattocks – 30. Guardado, 46. Corona, 60. Peralta