Mertinak prohrál s Gonzálezem, Chile vede 1: 0

Rancagua – Po úvodní páteční dvouhře utkání 1. kola světové skupiny Davisova poháru přehrávají v Rancagua Slovenské tenisté s domácím Chile 0: 1. O první bod favorita se postaral 15. hráč žebříčku ATP Entry Fernando González, který ve třech setech zdolal Michala Mertinak za 149 minut 7: 6 (5), 7: 6 (3), 6: 3. Mertinak ve vyrovnaném utkání plném topspinovou výměn nezvládl tajbrejkové koncovky prvních dvou setů.

V tom třetím za stavu 3: 4 ztratil ne & scaron; Tasty podání a bronzů & yacute; singlista z OH 2004 Gonz & aacute; lez už v z & aacute; vere při svém podán & iacute; lovac & aacute; hal. Mertin & aacute; k prohrál v Davisově poh & aacute; ri dvouhru po & scaron; čtvrtý & yacute; jednou (bilance 4: 4), ale v & yacute; konem nezklamal.Na druh & uacute; pátků & uacute; dvouhru nast & uacute; Pá v b & uacute; rlivej atmosf & eacute; re v Rancagua slovensk & aacute; jednotka Dominik spousta & yacute; a dům & aacute; ca dvojka Nicolas Mass & uacute ;.

Chile – Slovensko 1: 0 po I. dvouhře
Fernando Gonz & aacute; lez – Michal Mertin & aacute; k 7: 6 (5), 7: 6 (3), 6: 3 za 149 min & uacute; t

Mertin & aacute; k předvedl před zaplněnou ar & eacute; nou Medialuna (12 000 lid & iacute;) v & uacute; loze téměř outsidera proti vysokofavorizovan & eacute; mu s & uacute; pérové ​​v & yacute; born & yacute; v & yacute; kon. Za cel & yacute; z & aacute; pas jen dvakrát & aacute; t ztratil svůj servis, zahrál 11 es a měl 70% & uacute; spe & scaron; nost I. podání, přesto neuhral ani set.Považskobystrick & yacute; rod & aacute; k kromě in & eacute; ho doplatil na nevyužité & eacute; brejkbaly, když ze sedmi možnost & iacute; využil na zisk s & uacute; pérové ​​podání jen jednu.

V & uacute; vodném setu 26 ročn & yacute; Slov & aacute; k sebral o rok star & scaron; ímu Chilané podání v pátém gamu, ale vz & aacute; p & auml; t & iacute; ztratil své a bylo 3: 3. Set dospěl do tie-break, kter & yacute; Chilan vyhrál těsně 7: 5. Ani ve druhém setu se obraz velmi nezměnil. Oba hr & aacute; zda si vyhr & aacute; vali svá podání, přičemž Slov & aacute; k byl vždy o krok vepředu. Za stavu 6: 5 měl Mertin & aacute; k při podán & iacute; Gonz & aacute; lezet 2 setbaly, ale nevyužil je. V tie-break už cz & uacute; sen & yacute; Chilan op & auml; ť dominoval, tentokrát v poměru 7: 3.V do třetice vyrovnaném třetím setu Mertin & aacute; k ztratil své podání za stavu 3: 4, když po jedné ze skvěl & yacute; ch v & yacute; men poslal míček těsně mimo dvorce. Gonz & aacute; lez už pak z & aacute; pas dopod & aacute; val do v & iacute; tažné & eacute; ho konce, když proměnil & uacute; spe & scaron; n & yacute; m volejem na síti hned prvn & yacute; mečbol.