Konec Nitry v Lige Champions: Naděje bezzubých Slováků pohřbil Radivojevič a Bakoš

LIBEREC – Hokejisté HK Nitra v Lige Championship skončí. Ve svém závěrečném vystoupení v D-skupině 2. ročníku prestižní soutěže prohráli ve čtvrtek na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 0: 2 a v tabulce obsadí s jistotou nepostupovej třetí příčku se ziskem jediného bodu.

Pod triumf českého extraligistu se výraznou měrou podepsali Slovenské legionáři – Martin Bakoš a Branko Radivojevič gólově a brankář Ján Lašák čistým kontem. Liberec vyhrál zcela zasloužený, poměr hry hrál 58:13 ve prospěch domácího týmu. Český klub si zajistil postup dál, ten měl už v předstihu v kapse i švédský lídr skupiny AIK Skelleftea.

Duel v Liberci se hrál Od samého začátku, jasně pod obuškem domácího týmu, který hrál jak hru, tak střelbu.Brankář Nitry Valent byl v plné permanenci už ve 4. minutě, kdy zlikvidoval velké šance Bakoš i Bulířa.

Druhý jmenovaný o chvíli později orazítkoval konstrukci branky soupeře a bylo jen otázkou času, kdy Liberec přetaví svou snahu na vedoucí gól. Postaral se o to v 14. minutě slovenský útočník Bakoš, který tvrdou střelou v přesilovce překonal Valenta.

V úvodu druhé třetiny sice Nitran přežili vyloučení Bajtek, ale směrem dopředu byly téměř bezzubý a pouze s obtížemi odolávali nafukovací podsedák domácímu tlaku . Liberec navíc hýřil aktivitou i při vlastním oslabení a Valský v něm téměř překvapil Valenta, ale trefil pouze do tyče.Druhý gól tak padl až 47 sekund před druhou sirénou a postaral se o něj Radivojevič, který v početní výhodě zakončil rychlou akci domácích.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí části hry – Liberec měl převahu a jednak Lašák byl téměř bez práce, protože ofenzivní snaha Nitry končila většinou na kompaktní obraně českého týmu. “Tigers” se v 47. minutě dostává na pravé straně do šestnáctky. Valianovi to takřka nedošlo ani dvě minuty před koncem, kdy ho Valent získal trest. Liberec tak navzdory velké převaze vyhrál pouze o dva góly.

Andrej Kmec (asistent trenéra Nitry): “Jelikož se nám domácí duel nevydařil, do Liberce jsme cestovali s tím, abychom to Udělali dobře a vyhrál.Bohužel jsme to neudělali, protože dům byl lepší, agresivnější a rychlejší. Neměli jsme takový krok, abychom je dostali dolů. Byli jsme trochu aktivní, náš výkon byl trochu otřesený. “

Jozef Stümpel, kapitán HK Nitra: ” Bylo vidět, že Liberec je lepší, nechodili jsme s ním, nebyli jsme tak zaneprázdněni a my jsme neměli takovou rychlost, ale on nás neměl rád, ale my jsme ho nezdržovali, jak bychom měli. Zvláště domácího poraženého, ​​kde jsme udeřili a nemáme absolutně nic. “