Hrbatý i Hantuchová v New Havenu přímo do 2. kola

NEW HAVEN – Slovenská tenisté Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová shodně mají volný los v 1. kole hlavní soutěže dvouhry na budúcotýždňovom společném turnaji ATP a WTA Tour Pilot Pen Tennis presented by Schick v americkém New Havenu v Connecticutu.

< p> Je to z & aacute; verečn & eacute; pr & iacute; právních & eacute; akci před grandslamů & yacute; m turnajem US Open (New York, 27. srpna – 9. září).

Z kvalifik & aacute; ce se k nim m & ocirc; žu přidat krajané Kamil Čapkovič (290. v žebrech & iacute; čku), kter & yacute; bude v 1.kole v sobotu přibližně po 17:00 SELČ premi & eacute; vou čelit rovněž Nenasazena & eacute; mu Franc & uacute; Zovi Édouard Roger-Vasselin (93.), a Dominika cibulka & aacute; (70.), kter & aacute; jako osmička losu rovněž tříkolové eliminovat & aacute; ce žen už v pátek zvl & aacute; dla & uacute; vodn & eacute; kolo proti Němce Grete Arnova, 95. v renkingu (3: 6, 6: 2, 7: 6/2 /), a nej & scaron; í si v sobotu přibližně po 21:00 SELČ změří síly s Kanaďankou Aleksandra Wozniaková (103.).

devětadvacet & auml; ťročn & yacute; Bratislavčan spousta & yacute; (31.) je při své premi & eacute; re v New Havenu devátý nasazen & yacute; a počkají & aacute; si na postupuj & uacute; cího z dvojice Olivier Rochus (Belg./69.) – Jose Acasuso (Arg./56.).S Argent & iacute; nčanom m & aacute; Slov & aacute; k nepříznivé & uacute; bilanci 1: 2, přičemž prohrál i ostatn & yacute; duel v roce 2005 na “hard” v novoz & eacute; landskom Aucklandu (6: 7/5 /, 3: 6). I proti O. Rochus zatím přehr & aacute; va 1: 2. Naposledy na tohoto “měl & eacute; ho velk & eacute; ho muže” (165 cm) nestačil loni v září v bratislavském daviscupový setkat & iacute; (2: 6, 3: 6, 3: 6) na tvrdém povrchu.

Na osemfin & aacute; lov & eacute; 3. kolo je projektovaná & yacute; Spousta & eacute; ho duel se sedmičkou “pav & uacute; ka” Italům Filippo Volandri a ve & scaron; tvrťfin & aacute; le by to měl být odvetných & yacute; z & aacute; pas s druh & yacute; m nasazen & yacute; m & scaron; panielom Tommy Robredo, kter & eacute; ho Slov & aacute; k 8. srpna nečekaně zdolal v Montrealu 6: 2,6: 4.Nejvy & scaron; & scaron; í nasazen & yacute; je obhájce titulu Rus Nikolaj Davyděnko, trojkou dům & aacute; ci James Blake a & scaron; tvorkou & scaron; paní David Ferrer. V & iacute; Taz si z are & aacute; lu Connecticut Tennis Center (Yale) odnese 200 renkingu & yacute; ch bodů a & scaron; ek na 84 000 USD.

Dvacet & scaron; tyriročn & aacute; Popradský & aacute; rod & aacute; čka Hantuchov & aacute; (K 10. srpnu 10. ve WTA Tour) je v New Havenu druh & aacute; nasazen & aacute; za Ruskou Kuzněcovová a před Franc & uacute; délkou Marion Bartoliová (ot & aacute; zóny & scaron; Start po pátečním skreči v torontském & scaron; tvrťfin & aacute; le pro vir & oacute; zu) a Ruskou dinár Safinovou. Slovenka, kter & aacute; minul & yacute; t & yacute; Zdena odst & uacute; pila v osemfin & aacute; lovem 3.kole v Los Angeles ze s & uacute; boje s Ruskou Dementěvová pro potíže s d & yacute; chan & iacute; m (tento t & yacute; Zdena nehrála, co v & scaron; pokud bylo avizovaný & eacute; d & aacute; vno před jejím onemocněním & iacute; m), si v 2. kole, čili mezi 16 nejlep & scaron; & iacute; mi, změří síly buď s Austr & aacute; lčankou Samantha Stosurová (31.), nebo některou z & uacute; spe & scaron; n & yacute; ch kvalifikantiek. Teoreticky tedy přích & aacute; dza do & uacute; vahy její z & aacute; pas proti krajanka Cibulkové. Se Stosurová zatím přehr & aacute; va 1: 2, přičemž její jedin & eacute; v & iacute; ťazstvo se zrodilo už na Australian Open 2003.Naposledy se setkali loni na antuce v R & iacute; me (2: 6, 6: 1, 3: 6).

Ve & scaron; tvrťfin & aacute; le je s & iacute; ce papírově najpravdepodobnej & scaron; & iacute; Hantuchova s ​​& uacute; boj s osmičkou turnaje Ukrajinkou Alone Bondarenková, podle s & uacute; časné formy v & scaron; pokud cz & ocirc; r s Indka Sania Mirzaová. Hantuchov & aacute; hr & aacute; v New Havenu už posedmé v řadě a její místním maximem je semifin & aacute; le ze sez & oacute; ny 2002. Loni podlehla v 2. kole zmíněné Dementěvová. Před pěti lety si po boku & scaron; panielky Arantxa Sanchezové-Vicariová vybojovala debli & uacute; trofej, ale od ed & iacute; ce 2004 se ve & scaron; tvorhre takto kr & aacute; tko před US Open už nepředstavila.Aktu & aacute; ln los se zatím neuskutečnil.

V & iacute; těžkého singlové s & uacute; těžené z & iacute; ska 275 bodů do žebra & iacute; čka a 88 265 USD. Belgičanka Justine Henin & aacute; jako obhájkyně prim & aacute; zde absentuje.